ÖZEL ATACAN ANAOKULU

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programı doğrultusunda, çalışmalarına 1989 yılından beri devam eden Atacan Anaokulunda amacımız; yaparak-  yaşayarak öğrenmeyi esas alıp öğrencilerin motor, bilişsel, dil, sosyal ve duygusal gelişimleri ile öz bakım becerilerini desteklemek, Türk ulusunun milli ve manevi  değerlerine bağlı, özgüveni yüksek, problem çözebilen, kendine ve çevresine saygılı, doğaya ve çevreye duyarlı, soru sorabilen , empati kurabilen , üreten ,  araştıran ,yaratıcı, yenilikçi, takım ruhuna sahip bireyler yetiştirmektir.

Atacan Anaokulu, eğitim-öğretim çalışmalarında çağın gerektirdiği teknolojik desteği Atacan Eğitim Kurumları bünyesinden almaktadır. Anaokulu öğrencileri fen laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı, spor salonu, okul kütüphanesi, sanat merkezi vb. birimleri kullanmaktadır. Atacan Anaokulunda 5 adet derslik, kış bahçesi (projeksiyon, akıllı tahta, dijital ses sistemi , sahne mevcuttur) görsel sanatlar atölyesi, çok amaçlı salon ve yemekhane bulunmaktadır. Tüm bu imkanlar  dahilinde öğrencilerimiz İngilizce, bilişim teknolojileri ve kodlama, satranç, halk oyunları, görsel sanatlar, modern dans, müzik, drama, fen ve doğa etkinlikleri,  mutfak etkinlikleri ve sinema faaliyetlerini haftalık program içerisinde yaparlar.

4-6 yaş dönemi, çocuğun yaşamında gelişim hızının ve bilgi edinme sürecinin en hızlı ve kalıcı olduğu dönemdir. Atacan Eğitim Kurumları olarak okul öncesi  eğitimi alan çocuklarımızın duygusal, bilişsel ve psiko-motor alanda kendilerinden beklenen temel becerileri kazanmış olarak ilkokula geçişlerini hedefliyoruz.