eTwinning Veli Bilgilendirme Sunumu

eTwinning Veli Bilgilendirme Sunumu

 eTwinning, Avrupadaki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak için kullandığımız bir öğrenme alanıdır. eTwinning Avrupadaki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek, bu topluluğun bir parçası olmak için Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardaki öğretmen ve öğrencilere yönelik bir platform sunmaktadır.

         10 Mayıs 2023 Çarşamba günü 3Ave 3B sınıflarımızla yürütmüş olduğumuz  “Underwater World”  isimli eTwinning yurt dışı projemizin veli bilgilendirme sunumunu ve sertifika törenimizi gerçekleştirdik.

 Uluslararası eTwinning projemizde amacımız; hedef dil olan İngilizceyi geliştirmek, Avrupadaki katılımcı ülkeler ile kültürel olarak iletişime geçerek kendi kültürümüzü tanıtmak ve proje ortağı okulların kültürleri hakkında bilgi edinmektir. Proje kapsamında her ay bir konu üzerinde durulmuş ve o konu hakkında etkinlikler yapılmıştır. Kasım ayında ‘Su Altı Dünyası’, aralık ayında ‘Okyanus ve Denizler’, ocak ayında ‘Okyanus Hayatı ve Hayvanlar’, şubat ayında ‘Su Altındaki Doğal Ortamlar’, mart ayında ‘Okyanus Katmanları’, nisan ayında ise ‘İklim Değişikliği’ temalı olarak  gerçekleşmiştir. Öğrencilerimizin hazırlamış oldukları çalışmalar “Twinspace” platformunda sergilenmiştir. Bu sürecin sonunda velilerimiz okulumuza davet edilerek, yapmış olduğumuz çalışmalar hakkında kendilerine bilgi verilmiş ve öğrencilerimizin oluşturdukları projeler sergilenmiştir. Aynı zamanda proje kapsamında ortak okullarımızın yapmış oldukları paylaşımlardan da örneklemeler verilmiştir. Öğrencilerimizin katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz sunum sonrasında öğrencilerimize proje katılım sertifikaları dağıtılmıştır. Projemizin kapsamında öğrencilerimizde İngilizce kullanımının önemi hakkında farkındalık kazandırma hedefimize ulaşılmıştır.