DÜŞÜNCELER ZAFERE DÖNÜŞTÜ

DÜŞÜNCELER ZAFERE DÖNÜŞTÜ

Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz “Atacan Münazara Turnuvası” bu yıl da birbirinden heyecanlı maçlara sahne oldu. Kaybedenin olmadığı, herkesin kazandığı, düşüncelerin sağlam temellere oturtulduğu, kendini ifade ederken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve hepsinden daha önemlisi konuşmak kadar dinlemenin de değerli olduğu bir düşünce yarışıdır münazara. İşte bu bilinçle aylar öncesinden başlayan hazırlıklar, ilk dönemde gerçekleştirilen çeyrek finaller, yarı finaller ve en nihayetinde 22 Şubat 2024 Perşembe günü gerçekleştirilen final maçlarıyla kazananlar da belli oldu.

 

ASM’de yapılan ilk finalde öncelikle ortaokul öğrencileri hünerlerini sergilediler. 6-B ve 7-A sınıflarının yarıştığı bu son derece heyecanlı finalde birinciliği 6-B sınıfı kazandı. Birincilerimize ödüllerini okul müdürümüz Sayın Funda BAYRAMOĞLU takdim etti. Öğrencilerimizin mutluluğu adeta gözlerinden okunuyordu.

 

Ortaokullarımızın yarışması biter bitmez bu sefer lise öğrencilerimiz sahneyi aldılar. Son yılların en kaliteli finallerinden birinin yaşandığı bu karşılaşmada öğrencilerimiz ellerinden gelen mücadeleyi sergilediler. Görsel unsurlarla da zenginleşen bu eşsiz sunumların ardından jüri değerlendirmesi sonucunda birinciliği 10-A Sınıfını yenen 11-B sınıfı elde etti. Her iki takımın da takdiri hak ettiği bu finalde de birinciliği kazanan takımımız ödüllerini okul müdürümüz Sayın Funda BAYRAMOĞLU’nun elinden aldılar.