ATATÜRK ŞİİRLERİNİ OKUMA YARIŞMASI

ATATÜRK ŞİİRLERİNİ OKUMA YARIŞMASI

Özel Atacan Eğitim Kurumları Türkçe-Edebiyat Bölümü tarafından “Atatürk Haftası" etkinlikleri kapsamında öğrencilerimize Atatürkçülük kazanımlarını edindirmek ve şiir okuma sevgisi aşılamak amacıyla düzenlediğimiz “Atatürk Şiirlerini Okuma Yarışması" gerçekleştirilmiştir.  Yarışma için 5. sınıf öğrencilerimiz, Atatürk temalı şiirlerini jüri üyeleri ve öğretmenleri önünde sunmuşlardır. Öğrencilerin performansı jüri üyeleri tarafından belirli ölçütlere göre değerlendirilmiştir.

        Yarışmada 5/A sınıfından Bilge Ece Kurt birinci, 5/A sınıfından Asya Çiçin ikinci ve 5B sınıfından Emir Derviş ise üçüncü olmuştur. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılımlarından dolayı sertifikaları takdim edilmiştir.

   Bu etkinlik öğrencilerimizde ses, vurgu ve tonlamaya dikkat etme, jest ve mimikleri kullanma, şiir türünün özelliklerini ve bu türdeki duygu yoğunluğunu ayırt etme gibi kazanımlara dönüşmüştür. Ayrıca yarışma ile sahne heyecanlarını yenen öğrencilerimiz, aynı zamanda Büyük Önder M. Kemal Atatürk’ü anarak duygulu anlar yaşamış ve izleyicilere de yaşatmışlardır.