Anaokulu

Çocuğun araştırma, inceleme ve gözlem yapabilme  becerilerini geliştirerek, sağlam bilimsel temeller oluşturması ve bilimsel düşünmeyi öğrenebilmesi için yaptığımız deney etkinliklerimizden kareler.
Öğrencilerimiz, her ay ülkeler ve kültürleri etkinliği kapsamında ele alınan, bir ülkenin yerküre üzerindeki yerini, konuşulan dilini, yemeklerini, müziklerini, yöresel kıyafetlerini ve ülkeye özgü kültürel özellikleri, ay içinde yapılan değişik etkinlikler ve aktiviteler ile yaparak/yaşayarak öğreniyorlar. Kasım ayı içinde ülkeler ...
24 Kasım Öğretmenler gününde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin derslerine giren öğretmenlerinin portrelerini yaparak gelenekselleşmiş “Öğretmen Portreleri” sergisi okulumuzun giriş lobilerinde ve okul koridorlarında sergilenmiştir.
‘’Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir. " Bugün bizlere düşen en büyük görev, Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözü ...
Cumhuriyetimizin 100.yılında Atacan Anaokulu 4 yaş ve hazırlık sınıfı olarak coşku ve heyecanı en derinimizde yaşayarak ve hissederek hazırladığımız etkinlik çalışmalarımız.... Your browser does not support the video tag. Your browser does not support the video tag.
Öğrencilerimiz, kasım ayı mutfak etkinliğinde hem lezzetli turşular kurdular hem de turşu kurmak için hangi malzemelerin kullanıldığını, nasıl kurulduğunu yaparak ve yaşayarak öğrendiler. Your browser does not support the video tag.
Anaokulu öğrencilerimiz semt pazarını gezerek ve alışveriş yaparak kışın tükettiğimiz sebze ve meyvelerin faydalarını öğrendiler. Yaşamsal tecrübeler edinerek keyifli anlar yaşadılar. Aldıkları sebzeler ile kasım ayı mutfak etkinliği olan turşu yapımını gerçekleştirdiler.