Atacan Sanat Derneği

Donanımlı, nitelikli bir eğitimle yetiştirilmiş çocuklar, geleceğimizin teminatıdır. Bu felsefeden yola çıkarak, Atacan Sanat Derneği’nde, çocuklarımız, almış oldukları akademik ve sanatsal eğitimle ilerideki yaşamlarını, olumlu yönde geliştirme ve değiştirme bilincini kazanmaktadırlar.

Kurslarımızda yetişen çocuklarımız, yeteneklerini sergileme fırsatı elde ederek, her hafta sonu çocuklara yönelik eğitici tiyatroların oyunlarında görev almakta ve Atacan sahnesinde seyirciyle buluşturmaktadır.

Kurslarımız

Drama, Tiyatro, Bale, Sosyal Latin (Bachata,Salsa,Cha Cha), Keman, Piyano, Gitar, Yan Flüt, Resim, Güzel Sanatlara Hazırlık Resim, Heykel, Fotoğrafçılık.

Ayrıca yetişkinler için;

Latin Dansları, Tasarım Atölyesi, Sabun ve Kokulu Taş Yapımı derslerimiz bulunmaktadır.

Drama ve Tiyatro

“Hayat bir tiyatro sahnesidir” der William Shakespeare. Hayattaki rollerini belirlemeleri adına ilk adımı atacakları tiyatro ve drama derslerimizde Atacan Sanat Derneği olarak içinizdeki başrolü alkışlayabilmek adına buradayız. 380 koltuk kapasiteli Sanat Merkezimizle, yetenekli öğrencilerimizin sahneye yakın olacakları ve deneyimli öğretmenlerimizin eleklerinden geçecekleri samimi, sıcak ve eğitici bir eğitim vermekteyiz.

Bale

Küçük meleklerimize balenin zarafetini, esnekliği ve bunları yaparken eğlenmeyi, bir kuğu kadar zarif ama sağlam bir ağaç kadar dik durmayı sevdiriyoruz. Öğrencilerimiz, deneyimli öğretmenlerimizin eşliğinde, doğru duruş pozisyonlarını, vücut koordinasyon ve konsantrasyonlarını geliştirmektedir.

Resim

Sanat sözcüğünün bütünleşmesini sağladığımız bu yolumuzda bizi daha da yükselten hedeflerimizin yüksekliğidir. Sanat derneği olarak sanatı kalıplaştırmadan ve taklitleri baz almaksızın çocukların içlerindeki özgünlüğü ortaya çıkarmak genel başlığımızdır. Resim derslerimizle çocuklarımızın içlerindeki yaratıcılık noktasına dokunarak hayal güçlerini daha iyi kullanabilmelerini duygusal içselliklerini renklerle aktarabilmelerini, Picasso’yu, Da Vinci’yi ve daha nice sanat aşkını ortaya çıkartacak etkenleri daha net görmelerini sağlıyoruz…

Müzik

“Müzik ruhun gıdasıdır” ile başlayan çok bildiğimiz bir söz vardır hani; biz müziğin taze ve ruhu doyurucu olmasına özen göstererek keman, piyano, gitar ve elektrogitar kurslarımızla öğrencilerimize müziği tattırıyoruz…

Keman
Elektro Gitar
Klasik Gitar
Piyano